Finance

16. 10. 2023

Vážení klienti!

Rádi bychom vás informovali o zajímavé příležitosti pro podnikatele. Po schválení dalšího programového období jsou k dispozici nové nástroje financování rozvoje podniků. Jedná se o výzvy v novém Operačním programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK) a Národním plánu obnovy (NPO).

Pro soukromé podniky má Evropský fond regionálního rozvoje (EFRR) pro Operační program připraveno celkem 3,2 mld. EUR, to je v přepočtu cca 81,5 mld. Kč. Další miliardy jsou k dispozici v Národním plánu obnovy.

Finanční prostředky mohou žadatelé využít na spolufinancování podnikatelských projektů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, technologií, digitalizace a dalšího rozvoje podnikání, úspor energií a cirkulární ekonomiky. Pojďme se na to společně blíže podívat!

 

Jak mohou podpořit svůj další rozvoj?

Existuje překvapivě mnoho oblastí, které jsou podporovány. Zde je stručný výčet:
 

  1. Pro podniky ze zpracovatelského průmyslu jsou k dispozici programy, které pomohou inovovat produkty, procesy i organizaci.
     
  2. Lze podpořit financování vlastního vývoje, pořízení nových technologií nebo zvýšení digitální transformace podniku.
     
  3. Můžete využít podporu financování služeb od výzkumných institucí a vysokých škol, mzdových nákladů pracovníků ve vývoji, financovat nákup dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku, rekonstrukce, zajištění účasti na výstavách a veletrzích nebo služeb patentových zástupců.

Kolik finančních prostředků dostanete?

Míra podpory se dosti liší podle:

• regionu, ve kterém provádíte svou podnikatelskou činnost;
• velikosti vašeho podniku.

V aktuálním období je podpora zaměřena hlavně na rozvoj podnikání MSP (často se jedná o krytí nákladů s podílem 25-65 %). Také pro velké podniky se najde vhodný program podpory. Ty na rozvoj mohou čerpat jednotky až desítky milionů Kč.

 

Jak na to?

Mnoho podnikatelů odrazuje od čerpání dotace administrativní náročnost a nejistota získání podpory. Naši poradci nabízí různé služby dotačního poradenství od výběru vhodného programu, přes přípravu a podání dotační žádosti, až po administraci a řízení schváleného projektu. Spolupracujeme s klienty dlouhodobě na rozvoji jejich podnikání, a jsme hrdi, že s nimi udržujeme nadstandardní vztahy.

Ozvěte se a my vám srozumitelně představíme dotační příležitosti nebo prodiskutujeme návaznost vašeho záměru na programy podpory. Překvapivě jasně vás zorientujeme v nových možnostech financování rozvoje podniků.

Příjemný začátek podzimu!

Ing. Ondřej Palaš

Ing. Ondřej Palaš

projektový manažer

Praha
Brno
Blansko
IT
Finance

Chcete se s námi potkat?

Pokud se s námi chcete setkat osobně, vyplňte prosím následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

*
*

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zpravodaj

Buďte první, kdo bude vědět o všech našich novinkách.